Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

FBC porazil Paskov a do čtvrtfinále vyzve Svitavy

Florbalisté České Lípy zakončili sezónu stylově, tam, kde začali, i skončili. Po prvních sedmi kolech vedli s přehledem první ligu, pak na dlouhých třináct kol uvolnili pozice lídra Litvínovu a na cílové rovince se opět vrátili tam, kam zněl jejich první cíl před sezónou.

Aby Brzdy CZ mohly vyhrát základní část, musely v sobotu porazit poslední celek ligy, Paskov Saurians a poté čekat na večerní výsledek z Rožnova, kde hrál zatím vedoucí Litvínov, favorit utkání nezvládnul a po výsledku 9:5 spadl až na třetí místo! Zisk 48 bodů pro Českou Lípu neznamená jen první místo po základní části, ale i první možnost výběru svého soupeře v play off. V neděli večer ukázalo vedení týmu na sedmé Svitavy, které tak FBC bude hostit příští sobotu (17:30) a neděli (17:00) v českolipské sportovní hale, všechna utkání v play off se hrají na tři vítězství.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – Paskov Saurians 11:3 (1:2, 4:0, 6:1)

Českolipská tradice nesměla chybět hned z úvodu, ležérní tempo doplněné laxní koncovkou znamenalo překvapivé dvoubrankové vedení Paskova, hned v úvodní minutě potrestal špatný návrat Chalupa, když z druhé vlny nechytatelně pověsil do šibenice. V osmé minutě to bylo již o dvě branky, Růžička si přichystal náhodný bekhend a ten prošel mezi Slaným a Ponomarevem až do branky, 0:2. Česká Lípa ve druhé desetiminutovce přeci jenom přitopila pod kotlem a především zásluhou Slaného zásobovala brankoviště nebezpečnými akcemi, z nichž se ujala až ta poslední, Slaný využil dobré clony Marhana a Klučár poprvé kapituloval, 1:2.

Druhá část již byla o něčem jiném, zodpovědnější přístup sklidil úspěch již na začátku, Slaný našel u mantinelu Jansu a ten chladnokrevně nachytal brankáře na první tyči, 2:2. Definitivní zlom nachystal kapitán Mlejnek, z pozice obránce si seběhl až do malého brankoviště, kde ho přesně našel bekhendový kros Merlíčka 3:2. FBC pak do konce třetiny vstřelilo ještě dvě branky. Nejprve si Slaný počkal na dobrou clonu a přesně k tyči zvýšil na 4:2, poté v přesilovce po náhře Motejzíka tentýž hráč na 5:2 a poslal Lípu do kabiny s luxusním náskokem.

Poslední třetina byla již ve znamení jasné převahy a pohody České Lípy, to ukázal i benjamínek sestavy Pastor, který připravil branku pro Jansu a poté i Marhan doklepávající Procházkovu střelu, 7:2. Dvoubrankový střelec Jansa však měl štěstí v neštěstí, po dvou ukázkových zásazích musel hřiště opustit v neflorbalové pozici, zlomené rameno navázalo na vážné poranění třísel a českolipský forvard po čtyřech letošních utkáních do dalších bojů opět nezasáhne. Ani vážně zranění Lípu nezastavilo a postupně nasypali ještě další čtyři branky, u deváté branky si Merlíček na středu zpracoval pas Slaného a z otočky mířil přesně, 8:2. Devátá branka padla v další přesilové hře, Chalupa si vyfauloval na Slaném, který ho nakonec z trestné lavice i osvobodil předčasně, „veteránská“ spolupráce Motejzík – Slaný zafungovala opět přesně. Do pohodového tempa se občas vloudilo pár chybiček, jednu z nich potrestal Kožušník, který se nad ničím nerozmýšlel a v těžké pozici poslal výhoz brankáře do Ponomarevovi šibenice, 9:3. Hodnotný příspěvek do týmové kasičky nakonec zacinkal u Merlíčků, 10:3, a poslední změna skóre přišla v přesilové hře, která byla spojena s trestným střílením, narozeninový oslavenec Procházka však svůj úkol nezvládnul a musela ho zastoupit přesilovková formace, Motejzík – Vnuk, 11:3.

branky (asistence): 19:47 Štěpán Slaný (Jakub Novák), 26:54 Dominik Jansa (Štěpán Slaný), 29:51 Lukáš Mlejnek (Jan Merlíček), 35:02 Štěpán Slaný (Jan Merlíček), 38:47 Štěpán Slaný (Štěpán Motejzík), 40:29 Dominik Jansa (Drahoslav Pastor), 41:01 David Marhan (Petr Procházka), 47:25 Jan Merlíček (Štěpán Slaný), 51:21 Štěpán Slaný (Štěpán Motejzík), 57:29 Jan Merlíček (Radovan Vnuk), 59:58 Radovan Vnuk (Štěpán Motejzík) - 00:56 Ondřej Chalupa (Lukáš Kurečka), 08:26 Pavel Růžička (Martin Kalous), 55:52 Matěj Kožušník (Michal Klučár)