Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

Veteráni rozhodli o neporazitelnosti, Česká Lípa přehrála Znojmo

Českolipští florbalisté v rámci devátého kola odcestovali na Moravu, kde hájili svou neporazitelnost v utkání proti dalšímu adeptovi na postup do extraligy – Znojmu. Utkání nakonec rozhodli veteráni, dvěma brankami dokonali dramatický obrat Štěpáni Slaný a Motejzík.

Česká Lípa, která byla kvůli nízkému počtu hráčů nucena hrát na dvě lajny, dokázala v tomto utkání uhájit svou neporazitelnost. Po devátém kole vede tento celek před druhým Ústím nad Labem o devět bodů, třetí je právě Znojmo, které na suverénní modrobílý válec ztrácí deset bodů.

První závratnější moment přišel ve třetí minutě hry. Ke střele se dostal David Marhan, překonat pohotového Beneše ale nedokázal. Na druhé straně čaroval také Ivan Ponomarev. Ruský fenomén patřil k lídrům hostujícího týmu, který se také dostal do vedení. V osmé minutě hry zaúřadoval Štěpán Motejzík, který prokázal skvělý přehled ve hře, našel volného Jakuba Karla, jenž následně bez obtíží propálil gólmana Beneše. Českolipští měli následně štěstí i smůlu Nejprve si bravurně počínal Ponomarev, posléze však svou ranou minul Milan Tichý. Ruský brankář ve službách severočeského týmu o sobě dával i nadále vědět. Nejprve odrazil tvrdou střelu, o dvě minuty později zabránil pokusu Rady. V osmnácté minutě si zákrok připsal také brankář Znojma, o minutu později mu jistotu a klid dodali i jeho spoluhráči, vyrovnání totiž obstaral Petr Sláma. Tentýž hráč se řítil na Ponomareva deset vteřin před koncem první třetiny, Rus ale na jeho střelu vyzrál.

Hned na začátku druhé třetiny byl vyloučen Jan Merlíček za zdržování hry, a tak mělo Znojmo ideální možnost k přesunu do vedení. Nestalo se tak, respektive ne vdsobě přesilovky. Česká Lípa ustála své oslabení, ba dokonce se individuální akcí blýskl Slaný, jenomže Beneše nepřekonal. Čtyři vteřiny po Merlíčkově návratu se znojemští hráči radovali z obratu, druhou branku domácích zařídil Pavel Palát. Následný ofenzivní atak hostů zakončoval kapitán Lukáš Mlejnek, jeho rána však letěla pouze do boční sítě. O necelé dvě minuty později došlo k vyloučení na straně domácích, za sekání si dvouminutový trest odpykával Petr Sláma. Českolipští v přesilovce sice drželi dominanci, na skórování to ale nestačilo. A poté došlo k dalšímu vyloučení a znovu za katr mířil Jan Merlíček, konkrétně za špatné střídání. Severočeši ustáli své oslabení, během kterého se znovu postarali o rozruch, když se pokusili o protiútok, úspěšní v koncovce ale nebyli. V následujících minutách se na obou stranách střídalo obrovské kvantum šancí, zejména na hostující straně byl spálen nespočet šancí.

Poslední hrací část začala pěkně zostra, a to hned radostí bílomodrých fandů. Štěpán Slaný přesně trefil letící míček a vstřelil famózní gól, kterým vyrovnal na 2:2. Euforie hostů ale netrvala dlouho. Po dvou minutách poslal znojemský tým do vedení David Kučera, který se nejlépe zorientoval v nepřehledné skrumáži před Ponomarevovou brankou. Na straně domácích stálo štěstí. Nejprve zasáhl Beneš, o dvě minuty později se netrefil Slaný, posléze musel znovu zasahovat brankář Beneš. Petr Sláma se pokusil o další branku, ale nebyl nikterak přesný. Utkání pořádně zdramatizoval Štěpán Motejzík, který po asistenci Jana Merlíčka vyrovnal na 3:3 svou chytrou střelou mezi nohy gólmana. Aktivnější Česká Lípa přehrávala svého soupeře, a přestože spálila mnoho šancí, podařilo se jí vsítit ještě jednu branku. Tři a půl minuty před koncem se míčku ujal Štěpán Slaný a zařídil obrat, který si následně jeho celek udržel. Znojmo to sice zkoušelo v šesti, na branku to ale nestačilo.

Česká Lípa neklopýtla a v 1. lize si drží neporazitelnost. V utkání proti Znojmu zabrala ve třetí třetině, ve které si zařídila další tři body, díky kterým si na druhé Ústí nad Labem vytvořila devítibodový náskok. Nejlepšími hráči zápasu byli Slaný a Ponomarev.

Vyjádření Štěpána Slaného, který by vyhlášen nejlepším mužem zápasu: "Znojmo nás ničím nepřekvapilo, hrálo velmi podobně jako v minulých zápasech, my jsme chtěli kontrolovat hru držením míčku, ale to se nám vůbec nedařilo a bylo to spíše Znojmo, které nás dokázalo zatlačit do obranného pásma. Místy to byla trochu holomajzna, dostali jsme dvě branky z dorážek a také jsme nepochopitelně nabídli soupeři dvě přesilovky v luxusním balení, nejprve za pozdní nástup do druhé části a poté za špatné střídání."

TJ Znojmo LAUFEN CZ ─ FBC BRZDY CZ Česká Lípa 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)

Střely na branku: 30 – 31.
Vyloučení: 1 – 2.